Często zadawane pytania

Poniżej znajdziesz odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania.
Jeśli potrzebujesz dodatkowych informacji - napisz do nas.

Jakie prawo jazdy wymagane jest do jazdy camperem?

Wszystkie auta posiadają homologację do 3.5 tony, a więc wystarczy zwykłe prawo jazdy kategorii B - takie samo, jak na samochód osobowy.

Czy muszę mieć ViaTOLL?

Nie - nie jest wymagany ViaTOLL. Campery klasyfikuje się do tej samej grupy samochodów, co pojazdy do 3.5 tony, a więc auta osobowe.

Czy camper nadaje się do jazdy zimą?

Oczywiście! Co więcej - ogrzewanie w camperze jest ogrzewaniem nawiewowym, co powoduje, że samochód rozgrzewa się bardzo szybko, a temperatura wewnątrz auta przy mrozach -15 st. C. dochodzi do +28 st. C.

Boję się obsługi...

Obsługa campera jest wyjątkowo łatwa. Każdy z użytkowników przechodzi szkolenie w dniu wypożyczenia samochodu i trwa ono do 30 minut.

Czysta i brudna woda?

Przy odbiorze samochodu otrzymujesz campera z pustym zbiornikiem wody brudnej i pełnym zbiornikiem wody czystej.
Wodę czystą (od 100 do 120 litrów zależnie od modelu campera) możesz uzupełnić ze zwykłego węża ogrodowego na dowolnym campingu lub... u kogokolwiek, kto takim wężem dysponuje i podlewa swój ogródek :-)
Wodę brudną - zlewa się pociągając jedną wajchę nad studzienką ściekową. Trwa to kokoło jednej minuty. Pojemność zbiornika na wodę brudną to około 100 litrów.

A co z toaletą?

Toaleta w camperach to typowa toaleta chemiczna.
W chwili, gdy toaleta jest pełna - wyciągasz pojemnik ściekowy specjalnym tylnym wejściem i wylewasz do studzienki.
Jest to zabieg całkowicie czysty i bezzapachowy.
Po opróżnieniu - wlewamy około litra czystej wody + 50ml środku chemicznego, a następnie... nie ma nic więcej - to już wszystko!

Prąd?

Jest nawet wtedy, gdy nie masz podłączenia do gniazdka. Campery posiadają specjalne akumulatory żelowe, które ładują się z trzech źródeł:

  1. Silnik samochodu - w trakcie jazdy lub na postoju. Zależnie od jakości akumulatora pełne ładowanie trwa od do godziny, zazwyczaj około 30-40 minut. Wystarczy, że nawet na postoju włączysz silnik

  2. Zasilanie zewnętrzne - jak przedłużacz - podłącz camperad o prądu

  3. Baterie słoneczne - wszystkie nasze campery posiadają zasilanie bateriami słonecznymi. Przy dobrej pogodzie i widocznym słońcu - nie musisz wcale korzystać z zasilania zewnętrznego lub doładowywać akumulatora silnikiem.

Naładowany akumulator zależnie od temperatury na zewnątrz wystarczy nawet na dwie doby (!) normalnego użytkowania campera.Masz więcej pytań?

Sprawdź w ogólnych informacjach o wynajmie lub napisz do nasZnajdź swoje miejsce ZEN
już od  340 zł netto za dobę do 5 osób.

 

Sprawdź ofertę!